Ubezpieczenia dla dużych rodzin – Jakie przywileje mają duże rodziny?

Ubezpieczenia dla dużych rodzin - Jakie przywileje mają duże rodziny?

Zanim kupisz polisę ubezpieczeniową, powinieneś wiedzieć, jakie masz prawa. Wtedy można porównać ceny i wybrać najlepszą polisę. Powinieneś też wiedzieć, jak działają składki. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia dla rodzin wielodzietnych jest bardzo ważny – sekcja ta pochodzi od autora strony garpelenmilosci.pl. Powinieneś także wiedzieć o wyłączeniach ubezpieczenia.

Koszt ubezpieczenia

Koszt ubezpieczenia dla dużych rodzin może być kosztowny, ale na szczęście ceny spadają. Podczas gdy indywidualne składki są nadal wyższe niż koszty ubezpieczenia dla małych rodzin, pracodawcy biorą na siebie większą część kosztów, obniżając koszt na rodzinę objętą ubezpieczeniem. Plany ubezpieczeniowe oparte na pracodawcach zazwyczaj kosztują około $28,166 na rodzinę w tym roku, ale ta liczba może być wyższa lub niższa.

Dla czteroosobowej rodziny z wysokim dochodem, koszt miesięczny będzie wynosił około $15 za jedno dziecko, $25 za dwoje dzieci, i $30 za troje lub więcej. Każde dziecko będzie wymagało $5 współpłacenia w gabinecie lekarskim, a recepty będą kosztowały dodatkowe $3 lub $5. To sporo kosztów zewnętrznych, ale to inwestycja, która opłaci się w dłuższej perspektywie.

Kolejnym czynnikiem do rozważenia przy porównywaniu planów ubezpieczeniowych są deductibles. Udział własny to część rachunku za opiekę zdrowotną, która jest pokrywana z Państwa kieszeni, zanim ubezpieczenie zacznie działać. Po tym, ubezpieczenie zapłaci 100% kosztów. Im wyższy udział własny, tym niższa składka. Jeśli mają Państwo dużą rodzinę, warto rozważyć plan z wysokim udziałem własnym, co może zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Stawki ubezpieczenia zdrowotnego różnią się w całym kraju ze względu na prawa stanowe i federalne. W stanach o wysokich kosztach, firmy ubezpieczeniowe mają tendencję do pobierania wyższych stawek. Duzi pracodawcy również przyczyniają się do kosztów ubezpieczenia zdrowotnego. Jednak wydatki pracodawców na ubezpieczenie zdrowotne pozostawiają mniej pieniędzy na płace. Z drugiej strony, małe firmy często pobierają mniejsze opłaty.

Innym czynnikiem, który może wpłynąć na koszt ubezpieczenia zdrowotnego dla dużych rodzin jest liczba członków na planie. W niektórych stanach, dodanie małżonka i dzieci może obniżyć miesięczną składkę, ale tego samego nie można powiedzieć o parze z przewlekłymi chorobami.

Zwolnienia

Jeśli masz dużą rodzinę, możesz chcieć pomyśleć o zwolnieniach dla dużych rodzin przy wyborze ubezpieczenia. Na przykład, jeśli dochód twojej rodziny wynosi ponad $40k, możesz zakwalifikować się do przystępnego planu ubezpieczeniowego. Lub jeśli twój małżonek nie pracuje i oboje macie dzieci na utrzymaniu, możesz być w stanie otrzymać minimalne pokrycie poprzez grupowy plan zdrowotny twojego pracodawcy. W każdym przypadku należy zarabiać co najmniej $200 miesięcznie na pokrycie dla siebie i $300 miesięcznie na pokrycie dla rodziny.

Jeśli masz kilkoro dzieci, powinieneś wiedzieć, że kara może nie mieć zastosowania, jeśli możesz je uznać za osoby zależne od podatku. Jeśli jesteś samozatrudniony, możesz również nie musieć płacić kary, jeśli wybierzesz pokrycie katastroficzne. Ale to tylko część równania. Musisz jeszcze upewnić się, że sprawdzisz, czy kwalifikujesz się do przystępnego planu ubezpieczeniowego.

W wyniku ustawy Affordable Care Act, możesz być w stanie otrzymać niedrogie pokrycie, jeśli Twoja rodzina ma wiele dzieci. Można również skorzystać z rządowych i pracodawczych grupowych planów zdrowotnych, aby uzyskać pokrycie. Ponadto, można kupić indywidualne pokrycie poprzez regulowane rynki, takie jak „Exchange”.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *