Lekcje pływania dla dzieci – w jakim wieku pierwsze lekcje?

Lekcje pływania dla dzieci - w jakim wieku pierwsze lekcje?

Pierwszym krokiem do nauczenia dziecka pływania jest znalezienie wykwalifikowanego instruktora. Ci profesjonaliści będą postępować zgodnie z programem nauczania krok po kroku i upewnią się, że Twoje dziecko otrzymuje spójne instrukcje. Ważne jest również, aby wybrać lekcję grupową, ponieważ te lekcje dadzą Twojemu dziecku pozytywne wzmocnienie i pozwolą mu na interakcję z innymi dziećmi. Rodzice mogą również pomóc swoim dzieciom w ćwiczeniu umiejętności, których uczą się w lekcjach grupowych.

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z superrodzice.pl

Jeśli Twoje dziecko nie jest gotowe

Jeśli Twoje dziecko nie jest jeszcze gotowe na lekcje pływania, nie zniechęcaj się. Pływanie jest ważną umiejętnością życiową, a nauka pływania nie tylko wzbogaci życie Twojego dziecka, ale także zbuduje jego pewność siebie. Badania pokazują, że zmuszanie dziecka do uczestnictwa w zajęciach, na które nie jest gotowe, ma negatywne konsekwencje. Zamiast tego wyznaczaj dziecku realistyczne cele. W ten sposób możesz budować na obecnych umiejętnościach dziecka i używać ich jako trampoliny do poprawy.

Często dziecko może opierać się lekcjom pływania, ponieważ boi się lub nie jest pewne tego procesu. Możesz pomóc mu przezwyciężyć ten strach, pokazując mu inne dzieci, które już wcześniej brały udział w lekcjach. Możesz je również zachęcić, wyjaśniając im korzyści płynące z pływania. W ten sposób będą postrzegać pływanie jako zabawę.

Istnieje wiele powodów, dla których dziecko może być gotowe na lekcje pływania, a przy wyborze zajęć należy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Dziecko może uczestniczyć w zajęciach z pływania, gdy ma trzy lata lub więcej. Jest to najlepszy wiek dla nich, ponieważ są bardziej skłonne do skupienia się. Jeśli jednak nie wykazują zainteresowania zajęciami, najlepiej poczekać, aż będą miały co najmniej pięć lub sześć lat. Pomocne jest również przyzwyczajenie dziecka do wody przed zapisaniem się na zajęcia.

Przygotowanie do zajęć z pływania można rozpocząć w domu. Najlepszym momentem na zapoznanie dziecka z wodą jest czas kąpieli. Upewnij się, że czas kąpieli jest dla dziecka przyjemny i pozwól mu na pluskanie się. Im bardziej dziecko czuje się komfortowo w wodzie, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie się czuło komfortowo w dużym basenie.

Oznaki, że Twoje dziecko jest gotowe

Jeśli Twoje dziecko potrafi słuchać i wykonywać polecenia, to może być gotowe na lekcje pływania. Mała klasa, w której jest nie więcej niż sześciu uczniów może pomóc jej w nauce podstawowych umiejętności. Jeśli Twoje dziecko boi się wody, to z nauką pływania może poczekać do późnego wieku.

Kiedy Twoje dziecko jest gotowe na lekcje pływania, powinieneś upewnić się, że ma wymagany sprzęt ochronny. Torba z pieluszkami do pływania, mata do przewijania, przekąski i butelka mleka to podstawa. Kiedy Twoje dziecko jest gotowe do rozpoczęcia nauki pływania, musi być w stanie wejść i wyjść z wody bez pomocy. Ponadto, musi znać właściwą etykietę basenową. Powinno również umieć zapytać o pozwolenie przed wejściem do wody. Przed rozpoczęciem nauki pływania dla niemowląt, większość nauczycieli każe dziecku zanurzyć twarz w wodzie. Ma to na celu wyeliminowanie strachu i zbudowanie pewności siebie w wodzie.

Pływanie jest jedną z najważniejszych umiejętności, jakie dziecko musi opanować. Jednak umiejętność słuchania instrukcji jest równie ważna. Twoje dziecko powinno być w stanie zrozumieć proste wskazówki, takie jak kopanie nogami w ruchach pociągnięć. W miarę jak Twoje dziecko będzie starsze, będzie w stanie zrozumieć i podążać za bardziej złożonymi wskazówkami.

Zapisanie dziecka na lekcje pływania to ważny krok, który pomoże mu rozwinąć umiejętności na całe życie. Nawet jeśli są to maluchy, zapisanie ich na zajęcia z zabaw w wodzie to świetny sposób na zapoznanie ich z wodą i przygotowanie do lekcji pływania. Rodzice powinni również upewnić się, że uczą swoje dzieci dobrych nawyków bezpieczeństwa w wodzie.

Temperatura wody

Temperatura wody jest ważnym czynnikiem do rozważenia przy nauce pływania dla dzieci. Ogólnie rzecz biorąc, woda powinna być między 86 a 90 stopni Fahrenheita. Temperatura wody jest ważna, ponieważ pomaga zapobiegać trudnościom z oddychaniem i utrzymuje ciało w komforcie. Jednak idealna temperatura różni się w zależności od wieku dziecka.

Basen musi być wystarczająco ciepły, aby nie powodować dyskomfortu u dzieci. Dotyczy to zwłaszcza niemowląt i maluchów, które mogą płakać, ponieważ woda jest zbyt zimna. Idealna temperatura dla dziecka to około 85 stopni Fahrenheita. Należy jednak pamiętać, że na rzeczywistą temperaturę wody ma wpływ temperatura powietrza, strój kąpielowy noszony przez dziecko i inne czynniki.

W zależności od wieku dziecka, może ono być zmuszone do przejścia dodatkowych kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Niektóre zajęcia z bezpieczeństwa pływania oferowane są już w wieku niemowlęcym. W tych klasach temperatura wody w basenie jest dostosowana do wzrostu, wagi i koloru skóry dziecka. Dzieci są bardziej wrażliwe na temperaturę niż dorośli, dlatego należy zadbać o utrzymanie stałej temperatury.

Jeśli chodzi o temperaturę wody do nauki pływania dla dzieci, należy pamiętać, że temperatura wody do pływania wynosi zazwyczaj od 78 do 82 stopni Fahrenheita. Ta temperatura jest idealna dla lekcji pływania, ponieważ wymaga od dzieci ruchu i ćwiczenia ciała. Jeśli jednak temperatura wody jest wyższa niż ta, będą odczuwać gorąco.

Odpowiednie nauczanie umiejętności pływania

Lekcje pływania dla dzieci są ważną częścią rozwoju dziecka. Powinny być oparte na umiejętnościach i przebiegać według określonego programu nauczania. Powinny zaczynać się od nauki wchodzenia do wody i utrzymywania się na powierzchni, a następnie postępować w nauce różnych pociągnięć. W końcu powinny być w stanie przepłynąć samodzielnie co najmniej 25 jardów. Celem jest pomoc dziecku w rozwinięciu umiejętności samoratowniczych, które zapewnią mu bezpieczeństwo w wodzie.

W tym wieku dzieci szybko rozwijają się fizycznie i psychicznie. Ten wzrost wpływa na ich umiejętności i tempo nauki, dlatego lekcje pływania dla dzieci są inne niż dla dorosłych. Dla początkujących najlepszy wiek do nauki pływania to około 5 lat, ale starsze dzieci mogą być trudniejsze do nauczenia. Rodzice powinni poświęcić czas na wyjaśnienie dzieciom odpowiednich umiejętności pływania, aby zrozumiały, co mają robić między lekcjami.

Nawet jeśli Twoje dziecko nauczy się pływać w młodym wieku, powinieneś monitorować jego pływanie poza lekcjami pływania. Powinieneś rozpoznać oznaki, że Twoje dziecko jest zestresowane lub tonie i powinieneś być w stanie natychmiast zareagować. Dobrym pomysłem może być wzięcie udziału w zajęciach z resuscytacji lub pierwszej pomocy. Ponadto ważne jest, aby ćwiczyć pływanie z dzieckiem w basenie, który jest nadzorowany.

Wraz z wiekiem dziecka należy rozpocząć formalne lekcje. Jeśli jednak Twoje dziecko nie jest jeszcze gotowe na lekcje, możecie wziąć udział w programach pływackich dla rodziców i dzieci. Programy te mogą skupiać się na grach wodnych, bezpieczeństwie i dojrzałości emocjonalnej.

Koszt lekcji

Koszt lekcji pływania dla dzieci różni się znacznie, w zależności od rodzaju lekcji i lokalizacji. Prywatne lekcje zazwyczaj wahają się od 54 do 330 dolarów za sesję, z uwagą jeden na jeden jest najlepszą opcją. Pozwala to dzieciom na szybszy postęp i korzystanie z indywidualnej uwagi. Na przykład University of South Florida Waterfront Swim School pobiera 30 dolarów za cztery tygodniowe sesje. Członkowie Copley Family YMCA w Kalifornii płacą 32 dolary za cztery 30-minutowe lekcje w tygodniu, a nie-członkowie płacą 45 dolarów za czterotygodniową sesję. Dostępne są również inne lekcje w domu, od 30$ do 445$ za osiem sesji.

Zajęcia pływackie dla dzieci to świetny sposób na poprawę umiejętności pływackich Twojego dziecka. YMCA ma wiele niedrogich zajęć pływackich, w tym Swim Starters dla dzieci w wieku od sześciu miesięcy do trzech lat, Swim Basics dla dzieci w wieku od trzech do pięciu lat, i Swim Strokes dla dzieci w wieku sześciu i starszych. Oferuje również prywatne lekcje i specjalne zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych.

Grupowe lekcje pływania są również opcją dla rodziców. Dzieci uczą się najlepiej, gdy są ściśle nadzorowane przez rodzica lub osobę dorosłą. Zajęcia grupowe odbywają się jednak często dwa razy w tygodniu, a rodzice są odpowiedzialni za opłacenie każdej lekcji bez względu na frekwencję. Prywatne lekcje pływania, z drugiej strony, pozwalają rodzicom zaplanować indywidualne lekcje wokół harmonogramu dziecka i mogą popchnąć dzieci trochę dalej niż lekcje grupowe.

Prywatne lekcje pływania są świetną opcją dla rodziców, którzy chcą mieć doświadczenie jeden na jeden z instruktorem. Prywatne lekcje pozwalają rodzicom zaangażować się i uzyskać wskazówki, których potrzebują, aby poprawić umiejętności i bezpieczeństwo dziecka. Prywatne lekcje pływania pozwalają również rodzicom uczyć się więcej pomiędzy zajęciami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *