Ile kosztuje powrót do szkoły?

Ile kosztuje powrót do szkoły?

Jeśli rozważasz powrót do szkoły, powinieneś wziąć pod uwagę swoje obecne dochody, a także to, ile kosztowałoby zdobycie dyplomu. Według U.S. Census Bureau, zaawansowany stopień naukowy może zwiększyć medianę tygodniowych zarobków. Jednak trzeba również rozważyć koszt stopnia, jak również dług, który poniesiesz. Ponadto, nie wszystkie programy dla absolwentów oferują takie same możliwości lub potencjał zarobkowy.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z porady-poloznej.pl

Wpływ inflacji na ceny przedmiotów

Jeśli robisz zakupy dla swoich dzieci tej jesieni, ważne jest, aby wiedzieć, co inflacja oznacza dla Twojego portfela. Według National Retail Federation, 37% konsumentów ogranicza wydatki związane z powrotem do szkoły, a kolejne 20% pracuje po godzinach, aby pokryć koszty. Jednak pomimo wpływu inflacji, szacuje się, że wydatki szkolne pozostaną na wysokim poziomie. Badania JLL Retail Research wykazały również, że inflacja wpływa na wydatki konsumentów, dlatego ludzie szukają sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na artykułach szkolnych.

Ceny artykułów szkolnych wzrosły w tym roku o ponad pięć procent. Komputery, przybory szkolne, a nawet jabłka są teraz droższe niż w zeszłym roku – słowa te pochodzą od redaktora strony . Jednak jeśli dodasz więcej owoców i warzyw do diety swojego dziecka, możesz pomóc złagodzić wpływ na portfel. Ponadto, jeśli jesteś bystrym sklepikarzem, nadal możesz znaleźć okazje na te przedmioty.

Podczas gdy wiele przedmiotów, takich jak zeszyty i przybory plastyczne, odnotowało wzrost w ciągu ostatniego roku, inne spadły. Ceny ołówków i flamastrów wzrosły w ciągu ostatniego roku aż o 18%. Średni koszt plecaków również wzrósł w tym roku o około cztery procent. Cena komputerów spadła w ostatnim roku o prawie cztery procent, ale nadal jest wyższa niż rok temu.

Kupowanie przyborów na powrót do szkoły może być stresującym i kosztownym doświadczeniem. Inflacja już wpłynęła na koszt przyborów szkolnych i oczekuje się, że jeszcze bardziej zwiększy te koszty. Według National Retail Federation, czteroosobowa rodzina wyda średnio $684 na przybory szkolne, czyli o $15 więcej niż w poprzednim roku.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na wysoki wskaźnik inflacji są problemy z globalnym łańcuchem dostaw. Chiny są głównym dostawcą towarów na świat, a wszelkie ograniczenia nałożone na ich handel będą miały wpływ na ceny amerykańskich towarów. Inflacja jest główną siłą napędzającą gospodarkę i wpływającą na wydatki konsumentów.

Ulgi podatkowe na powrót do szkoły

Jeśli jesteś osobą dorosłą, która chce wrócić do szkoły, istnieją ulgi podatkowe, które mogą zrekompensować wydatki na szkołę. Te ulgi podatkowe i odliczenia pomagają zrekompensować czesne, opłaty i materiały szkolne. Nie ma limitu dochodów i możesz otrzymać do $2,000 na edukację. Musisz jednak otrzymać formularz 1098-T ze szkoły, aby móc ubiegać się o ulgę.

American Opportunity Tax Credit jest dostępny przez pierwsze cztery lata edukacji policealnej. Możesz ubiegać się o $1,500 rocznie, jeśli uczęszczasz do uprawnionej instytucji przez dwa lata w młodym wieku. Kredyt jest dostępny tak długo, jak długo uczęszczasz do szkoły i kończysz studia. Aby ubiegać się o kredyt, musisz udowodnić, że byłeś zapisany do szkoły przez co najmniej dwa lata.

The Lifetime Learning Credit to kolejny sposób na uzyskanie ulgi podatkowej za powrót do szkoły. Ten kredyt podatkowy może pomóc Ci w opłaceniu edukacji lub spłacie pożyczki studenckiej. Możesz nawet wykorzystać te kredyty do poprawy swoich umiejętności zawodowych, aby zarabiać więcej pieniędzy. Jeśli jednak nie składasz podatków, ulga ta nie pomoże Ci w ogóle.

Kolejną ulgą podatkową jest Hope Credit, który pomaga rodzinom o niskich i średnich dochodach zapłacić za naukę. Ten kredyt podatkowy był pierwotnie przeznaczony dla studentów studiów licencjackich, ale został zastąpiony przez American Opportunity Tax Credit (AOC). Ten kredyt jest znacznie bardziej hojny i dotyczy większej liczby podatników niż Hope Credit.

Common back-to-school items

Back-to-school shopping can be an expensive affair, but you can find ways to get a good deal without going broke. Jednym ze sposobów na znalezienie dobrej oferty jest wczesne robienie zakupów. Jeśli czekasz zbyt długo, znajdziesz wybór produktów będzie ograniczona i może przegapić najlepsze sprzedaży. Istnieje również kilka wspaniałych ofert na przedmioty dla dorosłych podczas wyprzedaży Labor Day.

Według ostatnich badań Deloitte, rodzice oczekują, że w tym roku wydadzą $661 na dziecko na zakupy związane z powrotem do szkoły. Największe wzrosty będą dotyczyć odzieży i przyborów szkolnych. Ponadto, wielu rodziców planuje kupić ubrania i akcesoria hurtowo. Średni koszt tych przedmiotów wzrasta o 15% w stosunku do ubiegłego roku.

Jednym z doskonałych miejsc do znalezienia ofert back-to-school jest Amazon. Strona oferuje setki tysięcy przedmiotów, w tym podręczniki, komputery, drukarki i tablety. I z członkostwem Prime, można uzyskać bezpłatną wysyłkę. Ponadto, możesz zapisać się na otrzymywanie automatycznie uzupełnianych zamówień na swoje ulubione przedmioty. To sprawia, że Amazon jest sklepem z jednym miejscem dla wszystkich potrzeb dzieci.

Innym świetnym sposobem na uzyskanie najlepszej oferty jest robienie zakupów z grupą. Zakupy hurtowe mogą pomóc każdemu zaoszczędzić pieniądze. Jednak zakupy grupowe mogą działać tylko wtedy, gdy masz plan i budżet. Upewnij się, że wszyscy zgadzają się na to, co wniesiesz, abyś mógł trzymać się planu. Idealnie byłoby zawrzeć umowę na piśmie, aby nie skończyło się na kłótni o swój wkład.

Zakupy po powrocie do szkoły mogą być stresujące. Ponad 32% kupujących zgłasza, że stresuje się płaceniem za szkołę i przybory szkolne. Podczas gdy kobiety są bardziej zestresowane niż mężczyźni, ich poziom stresu pozostaje wysoki na wszystkich poziomach dochodów. A sytuacja finansowa rodziców może również wpływać na to, jak bardzo są zestresowani kupowaniem przyborów szkolnych.

Podczas gdy zakupy artykułów szkolnych nie są tanie, wiele sklepów oferuje wspaniałe oferty na popularne przedmioty. Jednym z doskonałych sposobów na uzyskanie świetnej oferty jest skorzystanie ze sprzedaży wcześnie i porównanie cen. Ostatnie kilka tygodni przed gorączką zakupów back-to-school może sprawić, że różnica między okazją a drogim.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *